CIEKAWE W KSIĄŻKI  W ZASIĘGU RĘKI- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

w gimnazjalnej bibliotece.

 

        Nasza biblioteka, która została objęta Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa, ma wreszcie możliwość polecić uczniom ciekawą literaturę. Jesienią 2016 roku, z otrzymanej dotacji,  zakupiono do biblioteki 755 książek, które cieszą się dużym powodzeniem u naszych czytelników. Zakupy,  nie obejmowały słowników, encyklopedii czy podręczników. Kupiono książki, które polecali sami uczniowie, rodzice i nauczyciele. Młodzież przygotowywała listy tych książek, które  warto przeczytać.  Biblioteka wzbogaciła się o literaturę : psychologiczną, fantasy, obyczajową, historyczną, dotyczącą współczesnego świata, poruszającą problemy dorastającej młodzieży. Takie książki są chętnie przez młodzież czytane. Analizując statystykę czytelnictwa w poszczególnych klasach , można stwierdzić, że dokonano dobrego wyboru zakupionej literatury. Porównując bowiem liczbę wypożyczeń, zauważa się ,że  młodzież wypożyczyła o 333 książki więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Wykorzystując   nasze książkowe  nowości, zorganizowano też ,,czytelniczy wyścig”,

 w którym wzięli udział nie tylko uczniowie ale również nauczyciele. Miał on  na celu przeczytanie jak największej ilości książek w określonym czasie. Osoby, które brały udział

w wyścigu, mogły więc szybko zareklamować innym , co warto przeczytać.

                                           

                                    Przyjdź  po dobrą książkę!!!  Zapraszam nie tylko uczniów.

                                    bibliotekarz w Gimnazjum – Jolanta Chorobik